قراردادهاي زيادي درزمينه پژوهش امضا شده است


مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي : شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي قراردادهاي خوبي با صنعت امضا کرده و در حوزه دانش فني توليد کاتاليست به سمت تجاري سازي حرکت کرده است.

POLYMER 1

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملي صنايع پتروشيمي، بهزاد محمدي در بازديد از شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي واحد اراک و پتروشيمي شازند به مناسبت روز پژوهش گفت: در بازديد از مجموعه هاي پتروشيمي استان مرکزي با اقدام‌ها و پيشرفت‌هاي مناسبي روبه‌رو شدم و شرکت پتروشيمي شازند با تنوع محصولات مي تواند الگوي مناسبي براي احداث واحدهاي آينده در صنعت پتروشيمي باشد و اين تنوع مي تواند به پايداري بازار شرکت هاي پتروشيمي کمک کند و ما قصد داريم از خوراک هاي متنوع به سوي محصولات متنوع حرکت کنيم.

وي افزود: در واقع واحد تهران شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي يک واحد آزمايشگاهي و واحد اراک يک واحد پايلوت و دمو پلنت است، کارهاي بسيار ارزشمندي در زمينه علمي و پژوهشي در چندين سال انجام شده  است و به نظر مي‌رسد که امروز بايد شاهد به ثمر رسيدن آن باشيم.

مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي تصريح کرد: شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي قراردادهاي خوبي با صنعت امضا کرده و در حوزه دانش فني توليد کاتاليست به سمت تجاري‌سازي حرکت کرده است، همچنين در بخش دانش فني  فرآيندها و مواد شيميايي نيز اقدام‌هاي ارزنده‌اي انجام شده و اميدواريم در سال‌هاي آينده بخش قابل ملاحظه‌اي از نياز هاي صنعت را از طريق همين شرکت برطرف کنيم و کمک حال صنعت باشيم.

محمدي يادآور شد: اقدام‌هاي انجام شده در شرکت پژوهش وفناوري بالاتر از تصور ذهني من بود و زحمات زيادي کشيده شده و همکاران فعال در صنعت به دستاوردهاي ارزشمندي دست يافته اند، همکاران در بخش تامين کاتاليست، دانش فني آن، بازيابي کاتاليست مصرفي و تبديل به کاتاليست جديد کار بسياري انجام داده اند و اميدوارم در ماه‌هاي آينده بخش عمده اي از آن به صنعت انتقال داده شود.

وي  در پايان بازديد خود در جمع مهندسان شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي گفت: تامين دانش فني فرآيند و کاتاليست‌هاي مرتبط با حلقه GTTP يعني تبديل گاز طبيعي به متانول و پروپيلين و سپس توليد پلي پروپيلن در سه گام، حلقه بزرگي است که در صنعت پتروشيمي کشور بسيار مهم است و ما از اين فضا حمايت مي کنيم.

مدير عامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي گفت: قدر کارهاي ارزشمندي را که انجام مي‌دهيد بدانيد زيرا شما با يک برند توليدي خيلي تفاوت داريد، کاردر اينجا لذت خاصي دارد و شما  تغيير را احساس مي کنيد، روحيه تحول گرايي در اين سيستم بايد جاري باشد و هيچوقت متوقف نشويد تا شاهد گام‌هاي بزرگ در صنعت باشيم.

محمدي ادامه داد: ما به‌شدت از پژوهش پشتيباني مي‌کنيم و بايد گام آخر تجاري سازي را محکم برداريم. بايد نگاه ساختاري در شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي گام تجاري سازي باشد، شايد ماحصل اين مجموعه عالي باشد اما هنوز در صنعت نمود نيافته است.

لزوم تنوع در سبد توليد محصولات پتروشيمي

مدير عامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي درباره برنامه‌هاي آينده صنعت پتروشيمي گفت: ما بايد سطح توليد و درآمدزايي در صنعت پتروشيمي را ارتقا دهيم و اين مبتني بر دستيابي به فناوري‌هاي جديد و جذب سرمايه خواهد بود.

وي ادامه داد: همچنين بايد توجه و تلاش کنيم که صنعت از توليد محصولات به صورت انبوه به سمت توليد محصولات متنوع حرکت کند. با توجه به تنوع خوراک در کشور بايد به سبب آن محصولات صنعت پتروشيمي نيز متنوع شود زيرا فراواني در نوع محصولات مي‌تواند به پايداري شرکت‌هاي پتروشيمي کمک کند، بنابراين بايد از توجه بيش از حد به بعضي محصولات خاص فاصله بگيريم.

محمدي در آستانه روز پژوهش در باره حمايت شرکت ملي صنايع پتروشيمي از پژوهش و دستيابي به دانش روزآمد دنيا گفت: شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي زير مجموعه شرکت ملي صنايع پتروشيمي است و ما از طريق اين شرکت مي‌توانيم بخش قابل ملاحظه‌اي از نيازهاي صنعت را تامين کنيم.

وي افزود: کار اين شرکت از ساليان گذشته آغاز شده، اما با اين وجود من در جهت بلوغ اهداف و اقدام‌هاي که تاکنون استحصال شده است همه تلاش خود را خواهم کرد که دستاوردهاي اين شرکت به صنعت منتقل شود.

مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي تصريح کرد: قراردادهاي زيادي درزمينه پژوهش امضا شده است و بايد شرايطي ايجاد کنيم که صنعت نيازهاي پژوهشي خود را از طريق شرکت پژوهش و فناوري برطرف کند.

نوشتن دیدگاه

از ارسال نظرات نامربوط خودداری فرمتیید


برای تماس با مدیریت سایت فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید